Bridgestone, Gürültüsüz Lastikler İçin Sürücüsüz Otomobilleri Kullanacak Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Bridgestone, Gürültüsüz Lastikler için Sürücüsüz Otomobilleri Kullanacak

Bridgestone, lastik gürültü testlerinde otomatik sürüş teknolojisinden faydalanmak için ZMP ile anlaştı. İş birliği kapsamında Bridgestone, lastik teknolojisi ve testleri konusundaki uzmanlığını otomatik sürüş sistemleri teknolojileri alanında güçlendirmek üzere ZMP’nin gelişmiş robotik teknoloji ürünlerinden ve hizmetlerinden yararlanacak.

Bridgestone, şirkete ait test merkezlerinde test sürüş pilotlarının katılımıyla çeşitli lastik performans testleri gerçekleştiriyor. ZMP ile ortaklaşa yürütülen bu geliştirme projesi ile birlikte ise lastiklerin gürültü testlerinin otomatik sürüş teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Araçların test merkezlerinde otomatik sürüş teknolojileri kullanılarak hareket ettirilmesi için otomatik sürüş aracı RoboCar® MiniVan ve Bridgestone’un yeni nesil lastiklerinden yararlanılacak.

Bridgestone ve ZMP daha önce Bridgestone sürüş testi parkurlarında insan gücüyle otomatik sürüş teknolojileri kullanarak başarılı testler yapmıştı. Yeni anlaşma ile birlikte, 2019 yılında lastik gürültü testlerinin SAE-Seviye 4 kademesinde insansız otomatik sürüş teknolojileri kullanılarak yapılabilmesi için çalışacaklar.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next